Huvudman/VD


Peter Svärd


 

 

peter.svard@hyg.se

rEKTOR

Lärare i svenska och engelska

 

Camilla Rosenqvist

 

 

0721 729 121

 

camilla.rosenqvist@hyg.se

 

Speciallärare i svenska, engelska och matematik

Lärare i Samhällskunskap och Naturkunskap

 

Lena Svärd

 

0705 494 432

 

lena.svard@hyg.se

Lärare i byggteknik

 

 

Egon Holmkvist

 

 

 

 

egon.holmkvist@hyg.se

 

Lärare i fordonsämnen

 

 

Mikael Willner

 

 

0708 926 519

 

mikael.willner@hyg.se

 

Trafiklärare

Lärare i transportteknik

 

 

Peter Eklund

 

 

0709 35 58 53

 

peter.eklund@hyg.se

 

Lärare i svenska

 

 

Sofia Sandberg

 

 

 

 

sofia.sandberg@hyg.se

 

Trafiklärare

Lärare i transportteknik

 

Rolf Sandin

 

 

0733 14 00 67

 

rolf.sandin@hyg.se

Elevassistent

 

 

Magnus Wahlberg

 

 

 

 

magnus.wahlberg@hyg.se

 

Skolsköterska

 

 

Jeanette Rundquist

 

 

0721 729 139

 

jeanette.rundquist@hyg.se

 

kurator

 

 

Yvette Nilsson

 

 

 

 

yvette.nilsson@hyg.se

 

Elevassistent

 

 

Sara Svärd

 

 

 

 

sara.svard@hyg.se

 



Hörby Yrkesgymnasium AB | Metallgatan 11 | 24235 Hörby | 0721729121 | info@hyg.se